Co to jest Dzień Singla

Dzień Singla to podobnie jak black friday jedno z największych wyprzedażowych świąt w Chinach. W tym dniu tysiące sklepów organizują promocje i oferują klientom zniżki, by mogli zakupić potrzebne im towary w niskich cenach. Z okazji Dnia Singla wiele międzynarodowych marek oferuje zniżki nawet do 70%. Znaleźć można je w większości chińskich sklepów, w tym wysyłkowych, które bardzo często proponują swoim klientom darmowy transport do dowolnego miejsca na świecie. 

Dzień singla na Aliexpress
Informacja o Dniu singla na stronie Aliexpress

Geneza Dnia Singla

Głównym pomysłodawcą obecnej formy Dnia Singla jest chiński sklep Alibaba.com, który zastrzegł sobie nawet specjalny znak towarowy. Samo święto znane było jednak dużo wcześniej i było rozpowszechnione jako „anty-Walentynki”. W tym dniu każdy, kto nie posiadał partnera, miał za zadanie dobrze się bawić, spędzając czas z przyjaciółmi. 

Kiedy jest dzień singla

Obecnie idea Dnia Singla trochę się zmieniła i święto to stało się całkowicie komercyjne. Niektórzy mówią nawet, że jest to chińska odpowiedź na amerykański Czarny Piątek. Dzień Singla ma miejsce 11 listopada, czyli średnio na dwa tygodnie, przed jego amerykańskim odpowiednikiem. 

11.11 – dzień singla na banggood

W tym dniu nie chodzi jednak tylko o zakupy. 11 listopada ma także miejsce ogromne wydarzenie, a gala transmitowana jest w telewizji i serwisach streamingowych. W show biorą udział międzynarodowi celebryci i sportowcy, a także znani artyści muzyczni. 

Dlaczego Dzień Singla jest 11 listopada?

Data, w której odbywa się Dzień Singla, została wybrana nieprzypadkowo. Zgodnie z tłumaczeniem, w tym dniu spotykają się cztery „samotne” jedynki (11.11), symbolizujące właśnie osoby bez partnera, które łączą się wtedy w grupy i dobrze się bawią. Dzień Singla znany jest także pod nazwą Double 11 lub 11.11 Global Shopping Festival.

Oczywiście w Polsce ze względu na Święto Odzyskania Niepodległości 11.11 jako dzień singla jest znacznie mniej znany.

Dzień Singla w chińskich sklepach online

Dzień Singla to naprawdę duże wydarzenie w Chinach. W przeciągu 24 godzin przecenionych zostaje ponad 15 milionów produktów, a liczba marek biorących udział w tym wielkim święcie, sięga nawet 200 tysięcy. Co więcej, nie są to jedynie chińskie spółki, ale też wielkie międzynarodowe koncerny. Szacuje się, że osoby z 225 krajów i regionów biorą udział w celebrowaniu Dnia Singla, robiąc mniejsze lub większe zakupy w chińskich internetowych sklepach. 

Jeśli chodzi o sklepy, na które warto zwrócić uwagę, to jest to przede wszystkim Alibaba, czyli główny pomysłodawca całej tej inicjatywy. Poza tym internetowym sklepem warto także przyjrzeć się ofercie:

To właśnie tam znaleźć można najciekawsze oferty. Choć najlepsze promocje zarezerwowane są na 11 listopada, to duża część sklepów rozpoczyna wyprzedaże już kilka dni wcześniej, dlatego warto śledzić wyżej wymienione serwisy już w pierwszych dniach miesiąca. 

Podobnie jak w przypadku Black Friday, Dzień Singla bardzo często wykorzystywany jest przez nierzetelnych sprzedawców, którzy końcem października zawyżają ceny towarów, tylko po to, by móc zaoferować na nich większą zniżkę. Warto więc jak najszybciej zorientować się ile kosztują interesujące nas produkty, by nie dać się złapać w pułapkę. Dobrym pomysłem może być skompletowanie zamówienia wcześniej i zrealizowanie go dopiero w dniu promocji.

Gdzie robić zakupy online w Dzień Singla?

Klienci z Polski powinni zwrócić uwagę w szczególności na Aliexpress, który jest jednym z najpopularniejszych sklepów wysyłkowych w naszym kraju. To właśnie tam pojawią się atrakcyjne promocje, a w dodatku nikt nie będzie robił problemów z wysyłką towaru do naszego kraju. Poza Aliexpress zakupy warto zrobić także w wymienionych wcześniej Gearbest i Banggood, które również cechują się dużą otwartością na nasz kraj i nie robią problemów z zamówieniami. Warto pamiętać o tym, że kupując produkty z chińskich portali, należy koniecznie opłacić VAT.

Kategorie: Poradniki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *