Czym jest Black Friday? Jest to określenie na dzień, w który sklepy masowo organizują wyprzedaże. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie obchodzone jest dzień po Święcie Dziękczynienia. W ostatnich latach Czarny Piątek obchodzi się również w innych krajach, także w Polsce, gdzie zwykle przypada na koniec listopada.

Black Friday w sklepach elektronicznych

Promocje w sklepach elektronicznych często są ogłaszane wcześniej i bywają tak atrakcyjne, że wiele osób czeka z planowanymi zakupami właśnie do tego dnia. Jest to również znakomita okazja, by w dobrych cenach dokonać zakupu pierwszych prezentów świątecznych. Wyprzedaże dostępne są w sklepach stacjonarnych, a także online. Przeceny sięgają nawet 70%!

Lista sklepów elektronicznych na Black Friday 2019

Przygotowania do Black Friday trwają już od początku roku. Niektóre ze znanych sklepów już zapowiedziały udział w wyprzedaży i odliczają do 29 listopada, np. X-Kom czy Komputronik. Warto rozeznać się wcześniej w ofertach sklepów, by upolować jak najlepsze okazje!

Niewątpliwie grupą sklepów które najaktywniej biorą udział w akcji Black Friday w 2019 roku są sklepy elektroniczne. 29 Listopada (w tym dniu wypada black friday 2019) na pewno warto przejrzeć listę ofert w sklepach elektronicznych, ponieważ już niedługo święta i już możemy zaopatrzyć się w prezenty które i tak musimy kupić – z tym że taniej 😉

Poniżej lista sklepów internetowych które biorą udział w Black Friday 2019:

Sklepy biorące udział w Black Friday

Od 2015 roku z roku na rok Czarny Piątek staje się bardziej popularny – nie tylko wśród konsumentów, ale także sprzedających. Stąd coraz większa ilość sklepów deklarujących udział w dniu wyprzedaży i coraz większa liczba promocji. Zazwyczaj okazje – i największe zniżki – można spotkać w sklepach elektronicznych. Urządzenia elektroniczne są w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem każdego domu, a przenośną elektronikę ma każdy z nas, tak więc sklepy te cieszą się ogromną popularnością – szczególnie w Black Friday i następujących po nich dniach, bowiem promocje zwykle trwają przez kilka dni – wcześniej przez cały tydzień zwany Black Weekiem czy później na Cyber Monday. Jakie sklepy biorą udział w Czarnym Piątku? Są to zarówno sklepy duże, jak i małe, specjalistyczne; zarówno stacjonarne, jak i działające online. Najczęściej promocje spotykamy w sklepach odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych czy właśnie elektronicznych, takich jak: Media Markt, RTV Euro AGD, Media Expert, eMag, Electro.pl, Vobis czy Komputronik.

Media Expert

W sklepie tym znajdziemy sprzęty RTV, AGD oraz elektronikę. Co roku przeceniane zostają nie tylko smartfony, laptopy czy konsole, ale też pralki, zamrażarki, gofrownice, czajniki, aparaty i kamery, smartwatche i inne sprzęty. Sklep wprowadza nie tylko obniżki cen, ale też inne oferty promocyjne, jak np. prezenty lub zniżki na kolejne zakupy przy zakupie sprzętu w promocji.

RTV Euro AGD

Jak sama nazwa wskazuje, sklep oferuje również sprzęty RTV i AGD, a także elektronikę. Podobnie jak Media Expert, RTV Euro AGD rozszerzył promocję z Czarnego Piątku na dłuższy okres czasu – co tydzień przeceniane były inne produkty. Ostatecznie w promocji kupić można było m.in. laptopa, telewizor, ale także pralkę, suszarkę, odkurzacz, żelazko lub golarki i szczoteczki elektryczne.

Media Markt

Kolejnym dużym sklepem elektronicznym biorącym udział w promocji jest Media Markt, który ostatnio rozszerzył ofertę Czarnego Piątku na cały “Black Weekend”, w czasie którego można było zakupić taniej laptopy, komputery, tablety, a także sprzęt AGD: pralkę, zmywarkę czy lodówkę.

X-Kom.pl

Sklep w czasie Czarnego Piątku oferuje głównie mocno przecenione smartfony, ale także laptopy, monitory, słuchawki i inny sprzęt elektroniczny. W 2018 roku można było kupić smartfona Galaxy S7 za 1079 zł zamiast 1398 zł, a Huawei P20 Pro – za 2699 zł zamiast 3039 zł.

eMag

Sklep ten oferuje sprzęty elektroniczne, a na Black Friday zwykle proponuje wyprzedaże smartfonów. W 2017 roku można było kupić na przykład Sony Xperia X Compact za 1430 zł zamiast 2199 zł.

Komputronik

Komputronik w czasie Czarnego Piątku 2017 oferował obniżki nawet do 82%, a w 2018 roku odnotował wzrost sprzedaży o 50% w stosunku do święta z roku ubiegłego. Przecenione były komputery, laptopy, smartfony, telewizory, konsole i inny sprzęt elektroniczny.

Kategorie: Kategorie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *