W Polsce wiele sklepów z komputerami postanowiło dołączyć do wyprzedaży z okazji Black Friday (tutaj pełna: lista sklepów w czarny piątek 2020) Poniżej przedstawiamy listę tych, w których warto zapolować na okazyjny zakup. Lista powstała na podstawie oferty z ubiegłych lat, dzięki czemu łatwiej wytypować sklepy komputerowe, które z black friday będą brały udział w 2020 (część z nich ofertę na czarny piątek trzyma do ostatniej chwili w tajemnicy, ale są sklepy oferujące komputery w niższej cenie już na kilka dni przez black friday)

black friday komputery przenośne
Rabat z kodem Black friday na laptopy gamingowe Hyperbook – tutaj

Tabele ze sklepami komputerowymi podzieliliśmy na:

Zazwyczaj będą to te same sklepy, natomiast w tabeli zamieściliśmy link bezpośrednio do zakładki z konkretną kategorią produktów (laptopy lub komputery stacjonarne), czy to stacjonarnymi czy przenośnymi, w tej sposób można szybciej trafić na okazję. Tym bardziej że najbardziej oczekiwane pozycje są ograniczone ilościowo, więc trzeba szybko działać.

Black friday 2020 – komputery stacjonarne i laptopy

Laptopy

laptopy czarny piątek

Komputery stacjonarne

komputery stacjonarne czarny piątek

Lista sklepów z komputerami na black friday 2020

Jeżeli chcesz tanio kupić sprzęt komputerowy w ramach wydarzenia black friday (ale również cyber monday) powinieneś sprawdzić poniższe sklepy internetowe ze sprzętem komputerowym:

Warto wspomnieć że oferty komputerów na black friday zdarzają się dosyć rzadko, ponieważ 3 dni po black friday jest cyber monday – wydarzenie dedykowane okazjom zakupu sprzętu elektronicznego i komputerów.

Sklepy z komputerami – czarny piątek 2020

Komputronik

Komputronik to sieć polskich sklepów, zaopatrująca klientów w sprzęt komputerowy, urządzenia agd oraz rtv. Jak co roku, zapewne również w 2020 Komputronik dołączy do akcji black friday. W tym czasie, oferuje kilkaset promocyjnych produktów, których ceny są obniżone nawet o 80% (ale to raczej niszowe produkty lub dostępne w małej ilości). Zakupów można dokonywać zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie internetowym komputronik.pl

X-Kom

Kolejnym sklepem, który weźmie udział w akcji, będzie popularny w Polsce X-Kom. X-kom.pl To sieć sklepów komputerowych, oferująca sprzęt PC, laptopy, tablety, smartfony i różnorodne akcesoria. W czasie Black Friday 2020 na sklepowych półkach znajdziecie wiele sprzętów elektronicznych, których obniżki cen sięgają nawet 97% (jednak trzeba się mocno śpieszyć aby taką okazję zrealizować). Zainstalowanie aplikacji mobilnej sklepu może pozwolić łatwiej upolować najlepsze rabaty.

eMag

Sklep eMag dawniej występował pod nazwą Agito.pl (teraz emag.pl), oferując najlepszy sprzęt w niskich cenach. Znajdziecie tu laptopy, tablety i telefony komórkowe wraz z akcesoriami, a także konsole, czytniki, telewizory czy sprzęt agd. W Czarny Piątek 2020 będzie czekał na Was szeroki wybór sprzętu w wyjątkowo niskich cenach – nie można przegapić takiej okazji.

Media Expert      

Media Expert to popularna sieć sklepów, posiadająca około 500 placówek na terenie całego kraju, sprzedająca tysiące produktów agd, rtv, fotograficznych i komputerowych. Także na Black Friday 2020, Media Expert oferuje ponowną mocną obniżkę cen, pozwalając wyposażyć praktyczne cały dom i ogród w produkty, dostępne w bardzo atrakcyjnych okazjach cenowych.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komputera?

Komputer nie jest sprzętem tanim, a inwestycja w niego powinna być starannie przemyślana. Decydując się na konkretny model, mamy nadzieję na jego długoletnią, bezawaryjną eksploatację. Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka zagadnień, które znacząco przyczynią się do praktycznej strony i komfortu korzystania z urządzenia. Należy pamiętać o następujących kwestiach:

  • Komputer powinien być dostosowany do potrzeb użytkownika. Inny sprzęt dedykowany jest do gier, inny do pracy biurowej – te wytyczne powinny być głównie brane pod uwagę, w momencie doboru odpowiedniego sprzętu.
  • Odpowiedni wybór podzespołów. Płyta główna i procesor gwarantują wydajność komputera. Jeśli planujemy grać, dobrze będzie wybrać wysokiej klasy kartę graficzną. Pojemność dysku twardego musi być dostosowana do planowanej ilości przechowywanych danych (niezwykle ważna w przypadku dysków twardych jest ich typ: SSD i HDD, gdzie te drugie to już raczej przeżytek ale pozwalają na przechowanie większej ilości danych w tej samej cenie co SSD). Przydatny będzie także napęd, umożliwiający wgranie różnego rodzaju oprogramowania, odczyt płyt DVD czy zapisywanie danych na płytach CD-R.
  • System operacyjny – oryginalne oprogramowanie zapewnia bieżące aktualizacje, legalność i bezpieczeństwo użytkowania. Do wyboru mamy różne wersje systemu Windows lub bezpłatny Linux.
  • Dobrej jakości zasilacz – niekontrolowane wahania mocy negatywnie wpływają na podzespoły komputera, mogąc nawet prowadzić do ich uszkodzenia, stąd istotny jest wybór dobrej klasy zasilacza, zapewniającego płynny przepływ prądu.
  • Obudowa – musi być dostosowana rozmiarem do posiadanego przez nas miejsca, zapewniać odpowiednie chłodzenie oraz możliwość późniejszej rozbudowy.
  • Rodzaj i ilość portów – często używane gniazda USB, audio czy HDMI powinny znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.

Jeśli mamy wątpliwości odnośnie wyboru sprzętu, warto zasięgnąć opinii wykwalifikowanego pracownika, zajmującego się działem komputerów. Wcześniejsze zapoznanie się z opcjami, oferowanymi przez konkretne modele, pozwoli wybrać wymarzony komputer, który być może uda się nabyć w atrakcyjnej cenie w ramach wyprzedaży Black Friday 2020.

Kategorie: Kategorie

1 Komentarz

Julian · 29 października 2020 o 13:23

Póki co jeszcze nie mam funduszy, dopiero po weekendzie będę miał, ale przeglądałem oferty elektromarketów i godne uwagi zestawy widziałem tylko w Media Expert. Nie tylko chodzi o dobór komponentów, ale także okazyjną na black weeks cenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *